خانه گالری وقتی مردها سعی می کنند واژن را ترسیم کنند

وقتی مردها سعی می کنند واژن را ترسیم کنند

0

مترجم: نسیم صحرانورد

اگر از مردان بخواهید تا جزئیات آناتومی دستگاه جنسی زنان را تصویر کنند، جواب های گوناگونی دریافت خواهید کرد.

این خواسته ی ایزابت پلانک، ویراستار ارشد میک، از همکاران مردش بود، تا اندام های جنسی زنانه را ترسیم کنند. با وجود دقتی که این مردان برای ترسیم تصویر درست به کار بردند، نتایج جالبی حاصل شد. چنانکه یکی از آنها اعتراف کرد: “این خیلی پییچیده تر از آنیست که به خاطر میاورم.”

 تصویر اصلی آناتومی اندام های جنسی زنانه که از یکی از صحنه های سریال «نارنجی٬ همان سیاه است» (دسریالی درباره زنان زندانی در امریکا٬ که یک زن تراجنسی و چند  لزبین از کاراکترهای آن هستند) برگرفته شده، امکان مقایسه تصاویر کشیده شده توسط مردان و واقعیت بدن زنان را فراهم می کند.

علاوه بر جنبه سرگرم کننده ای که این ویدئو دارد، مسئله ی بسیار مهمی را یادآوری می کند. چنانکه پلانک هدف خود از ساخت آن را چنان بازگو کرده: “در سال ۲۰۱۴ به مانند گذشته، مسئولان و تصمیم گیران مرد آمریکایی به قانون گذاری برای بدن زنان ادامه دادند. در حالی که بنا به تجربه ای که در این ویدئو ترسیم شد، به نظر می رسد مردان در اکثر اوقات حتی اطلاعات پایه ای در مورد بدن زنان ندارند.”

زمانی که حق انتخاب باروری زنان موضوع قانون گذاری است، این مردانند که به طور گسترده در مورد محدود کردن این حق تصمیم گیری می کنند. لازم به ذکر است بیشتر از ۷۵ درصد از لوایح مخالف پایان دادن داوطلبانه به بارداری (سقط جنین) در سال ۲۰۱۳ در آمریکا از حمایت سیاستمداران مرد برخوردار بود.

تجربه ای که در این ویدئو تصویر شده ما را به چه نتیجه ای می رساند؟ اینکه به نظر منطقی می رسد اگر شما به عنوان یک مرد مطمئن نیستید اندام های جنسی زنانه کجا واقع شدند یا چگونه عمل می کنند، بهتر است برای بدن زنان تصمیم گیری های حقوقی نکنید.

منبع: http://www.huffingtonpost.com/2014/12/23/men-draw-vaginas_n_6373314.html

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *