خانه سبک زندگی چه بلایی سرتان خواهد آمد اگر لباس زیرتان را به موقع عوض نکنید؟

چه بلایی سرتان خواهد آمد اگر لباس زیرتان را به موقع عوض نکنید؟

چه بلایی سرتان خواهد آمد اگر لباس زیرتان را به موقع عوض نکنید؟
0

برگردان: تابان
“زن تمام عیار کسی است که لباس زیرش را هر روز عوض کند.”

من مطمئنم هیچ‌کدام از ما تا این حد ملال‌آور نیستیم که هر روز شورتمان را عوض کنیم . پوشیدن یک شورت برای چند روز متوالی هم هیچ خجالت‌آور نیست.
اما فکر هم نمی‌کنم که این عدم تعویض، به دلیل نداشتن لباس زیرِ به اندازه کافی باشد. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام شده‌است، هر زنی به طور متوسط ۳۲ عدد شورت دارد که در مقایسه با رقم ۱۲ در سال ۱۹۹۹، خیلی بیشتر است. هر چند به نظر من در این آمار کمی اغراق هم شده است. ولی خوب، حتی اگر آن همه لباس زیر هم داشته باشید باز هم ممکن است به دلیل سفر یا نشستن‌شان، نتوانید هر روز یک تمیزش را بپوشید.
شرط می‌بندم همه شما خانوم‌های تنبل از شنیدن این خبر که اگر لباس زیرتان را چند روز متوالی عوض نکنید اتفاق خیلی بدی نخواهد افتاد، استقبال کنید.
یک دانشیار رشته پزشکی دانشگاه لویسویل به خبرنگار ما گفته است تا زمانی‌که آلودگی‌هایی مثل اثر ادرار یا ترشحات واژن روی شرت‌تان دیده نشود می‌توانید آن‌را بپوشید.
با همه این احوال، حواستان باشد. لباس زیر آلوده ، شما را گرفتار عفونت، سوزش و خارش می‌کند. در پایین ۵ خطری که شما را در اثر عدم تعویض به موقع شورت، تهدید می‌کند، آورده‌ام.

۱. خارش

خارش، اولین اتفاقی است که می‌تواند برای هر قسمتی از بدن که با لباس آلوده پوشانده شده، بیافتد. اما وقوع آن خصوصاً در اندام تناسلی زنانه خیلی آزاردهنده‌تر است. شورت کثیف می‌تواند باعث چنان خارش شدیدی در واژن‌تان شود که دلتان بخواهد تمام روز مثل یک زنجیری خودتان را بخارانید.

باکتری‌هایی که در اثر آلودگی لباس زیرتان به وجود آمده‌اند به پوست اندام جنسی‌تان منتقل می‌شوند و خارش شروع می‌شود. اگر این علامت را جدی نگیرید، خارش آنقدر ادامه پیدا می‌کند که خاراندن دیگر افاقه نخواهد کرد.

۲. زخم و کهیر

اگر مدت زیادی از تعویض شورت‌تان بگذرد و پارچه آلوده آن یکسره با سطح آلت تناسلی‌تان تماس داشته باشد، زخم و کهیر به سراغتان می‌آید. با بی‌اهمیت انگاشتن آن، ممکن است کهیرها به التهاب و قرمزی منتهی شود که تحملش جداً عذاب‌آور است. این وضعیت قابل درمان است اما چرا باید اجازه دهید که به این شرایط دچار شوید؟ التهاب، زخم و جوش علامت فعالیت بدون وقفه باکتری‌ها روی شورت شما هستند و تا شما از شر آن لباس زیر خلاص نشوید، دست از سرتان بر نمی‌دارند. متداول‌ترین نوع کهیر، عرق‌جوش است که با خارش زیاد همراه و بسیار آزار دهنده است و اگر برای درمانش اقدام نکنید ممکن است منجر به عواقب بدی شود.

۳. تغییر بوی واژن

بوی واژن طبیعی است اما بعضی از این بوها هم هستند که هدفشان اخطار دادن است. خوب بو کنید. آنچه به مشام‌تان می‌رسد ممکن است نشانه نرسیدن هوای تازه به آلت تناسلی‌تان در اثر عوض نکردن لباس زیر برای مدت طولانی باشد. آن پایین به اکسیژن زیادی احتیاج دارد. هر چه شورتتان را دیرتر عوض کنید، هوای کمتری به واژن‌تان می رسد و احتمال بوی بد افزایش می‌یابد.

۴. عفونت قارچی

تعریق و پوشیدن شورت برای چند روز متوالی دلیل اصلی عفونت قارچی است. اگر با حوله مرطوب حمام مدت طولانی در خانه بگردید و یا شورتتان که از تعریق خیس شده است را عوض نکنید قطعا با این مشکل روبرو خواهید شد. قارچ و باکتری در محیط‌های مرطوب رشد می‌کنند. پس به آنها فرصت ندهید که تبدیل به عفونتی نفرت‌انگیز شوند.

اگر شورت‌هایی از جنس مواد را به شورت‌های پنبه‌ای ترجیح می‌دهید و آنها را دیر به دیر عوض می‌کنید، امکان ابتلا به عفونت در شما بالاتر خواهد بود. شورت‌های توری و مواددار (غیرنخی) باعث می‌شوند هوا به واژن نرسد و قارچ‌ها شروع به رشد کرده و شما مجبور شوید به متخصص زنان مراجعه کنید.

۵. عفونت مجرای ادراری

اگر تا به حال گرفتار این بیماری نشده‌اید، بسیار خوش‌شانس هستید. این عفونت وقتی رخ می‌دهد که باکتری‌ها خودشان را به مجرای ادراری برسانند. به عنوان مثال اگر برای مدتی در تعویض شورتتان کوتاهی کرده باشید، ممکن است ذرات ریز مدفوع به شورتتان چسبیده باشند و از آنجا راهشان را به مجاری ادرار پیدا کنند. عفونت مجاری ادراری گریبان‌گیرتان خواهد شد و باید برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

تعویض به موقع شورت و شستن آن با آب داغ شما را از شر این باکتری‌های بدجنس مصون خواهد داشت و عفونت دیگر سراغ واژن عزیزتان نخواهد رفت. پس بجنبید و از هر ۳۲ شورتتان استفاده کرده و مرتباً آنها را عوض کنید.

 

منبع: باستل

برچسب ها:

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *