خانه اشتغال برای زنان سخت تر است.

برای زنان سخت تر است.

برای زنان سخت تر است.
0

هیلاری کلینتون

متن زیر ترجمه مصاحبه “آدمهای نیویورک*” با #هیلاری_کلینتون سیاستمدار آمریکایی و نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است.

من باراک اوباما نیستم. بیل کلینتون هم نیستم. هر دو آنها در سخنرانی هایشان چنان طبیعی جلوه میکنند که مخاطبین مجذوبشان می شوند. من همسر بیل بوده ام و با اوباما هم کار کرده ام ، پس می دانم که برای این “طبیعی” بودن سخت تلاش می کنند. به این آسانی که به نظر می رسد نیست. آنها برای آنچه می خواهند بگویند، تمرین می کنند. البته نه اینکه بخواهند خودشان را به جای کس دیگری جا بزنند. اما به نمایش گذاشتن خود به بهترین شکل ممکن، واقعا دشوار است. باید طوری با مردم ارتباط برقرار کرد که آنها بگویند: “آها، می فهمم چه می گویی.” و این کار برای یک “زن” سخت تر است. زیرا برای ما الگویی وجود ندارد. اگر بخواهید به عنوان یک زن برای مجلس سنا یا ریاست جمهوری کاندید شوید، تنها الگوی موجودتان، مردان هستند و آنچه برای آنها کارامد است، برای ما نیست. زیرا مردم نگرش متفاوتی به زنان دارند. در مراسم و سخنرانی های مختلف، مردانی که قبل از من سخنرانی می کنند، مقتدرانه پیامشان را اعلام می کنند و بی محابا فریاد می زنند که چگونه باید این انتخابات را برنده شد. اما من متوجه شده ام که نباید هنگام سخنرانی هایم خیلی آتشین مزاج یا پرشور به نظر بیایم. خیلی دوست دارم که برای مردم دست تکان بدهم، ولی از قرار این کار بعضی ها را می ترساند. نمی توانم حین سخنرانی خیلی با هیجان صحبت کنم، چون زیادی بلند، زیادی جیغ، زیادی فلان یا بهمان است. به رغم آنکه تصور می کنم آنهایی که در ردیف جلو ایستاده اند، مشتاقانه همین را می خواهند.

*آدم‌های نیویورک یا HONY یک وبلاگ عکاسی است که پرتره‌های هنری خیابانی گرفته شده در نیویورک سیتی را به همراه داستان یا خاطره‌ای از زندگی سوژه‎های عکاسی به نمایش می‌گذارد.

 

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *