خانه اشتغال ابراز همدردی با مردان سفید پوستی‌ که توسط فمینیسم مدرن سرکوب می شوند

ابراز همدردی با مردان سفید پوستی‌ که توسط فمینیسم مدرن سرکوب می شوند

ابراز همدردی با مردان سفید پوستی‌ که توسط فمینیسم مدرن سرکوب می شوند
0

برگردان :نوا

«رفتار زنان دوگانه و متناقص است. آنها از یک معیار دوگانه ناعادلانه بهرمندند، هم خدا را میخواهند هم خرما را، و از رنج های مردان فارغند.» کدام رنج های مردانه؟ مثلا آزار جنسی؟ یا کشتار جمعی (اشاره به قتل عام زنان دانشجوی دانشگاه پلی تکنیک مونترال)؟ جنایات جنگی؟ حملات تروریستی؟ قاچاق انسان؟

روزنامه گاردین امروز خبری منتشر کرد با عنوان اینکه من انتخاب نکردم که مرد، سفید پوست و دگرجنسگرا باشم. آیا مردان قشر مظلوم دنیای مدرن نیستند؟

فرض این خبر بر این است که مردان به واسطه شبح برابری زن و مرد احساس خفقان میکنند. هماتطور که در راهروهای موسسات مقدس راه میروم و ردیف ردیف عکسهای رهبران پیشین (مردان سفید) را تحسین می‌کنم، با دیدن عکس نخست وزیر (دومین زن در ردیف عظیمی‌ از مردان سفیدپوست) بخاطر می‌آورم که مردان چه اندازه سرکوب شده هستند. مطبوعات، سیاستمداران، پلیس، قدرتمندان،علی‌‌رغم این واقعیت غیر قابل انکار که آنها عمد‌تاً مردان سفید پوست هستند، همچنان احساس خفقان میکنند. میلیاردها زن در سراسر دنیا، به دلیل تحمیل، مردسالاری، تبعیض نژادی و زن‌کشی، به معنی‌ واقعی‌ کلمه تحت فشار و خفقان هستند. با این حال مشکل امروز جامعه غرب، خفقان علیه مردان است. ظاهراً یک دوست مذکر تحصیل کرده، موفق، و بسیار اصلاح‌ طلب، برای رز هکمن، روزنامه نگار گاردین، ویدئویی فرستاده که در آن زنان مردان را مورد ضرب و شتم قرار میدهند. هدف از این ویدئو اشاره به این نکته است که فمینیسم با ایده‌های مردستیزانه‌اش به سرعت در حال شیوع است و زنان را تشویق میکند که با مردان بد رفتاری کنند.  فراموش کنید از اینکه هر هفته در انگلستان حدوداً دو زن بر اثر خشونت خانگی جان خود را از دست میدهند. یا اینکه چگونه خشونت علیه زنان در اکثر جوامع و فرهنگها به میزان مختلف رایج بوده است. آنچه حائز اهمیت است، این ویدئوی فرستاده شده است. طبق گفته‌ی این دوست مذکر اصلاح طلب، زنان هم خدا را میخواهند هم خرما را!” آنها از هر دو جبهه‌ سواستفاده میکنند و از زیر کار در میروند کاری که مردان نمیتوانند انجام دهند“. از چه چیزهایی‌؟ تجاوز؟ کشتار دسته جمعی‌؟ جنایات جنگی؟ حملات تروریستی؟ یا قاچاق انسان؟ از چه چیز قسر در میروند؟ یعنی نادیده بگیریم که ارتکاب به این جرمها از نظر آماری بین زنان و مردان یکسان نیست. ظاهراً زنان هم به اندازه مردان مرتکب جنایتی از این قبیل میشوند، ولی‌ قسر در میروند“.  

اینطور که پیداست گسترش برابری مرد و زن در جامعه، باعث شده مردان مظلوم واقع شوندو به طبع وجود این احساس در مردان دلیل بر موجّه بودن آن است“. نمید‌انستم که وجود یک احساس آنرا موجّه می‌کند! راسیستها خوشحال باشند چون احساسشان از این پس موجّه است!

 

من با این مشکل دارم که تریبون به دست مردانی دهیم تا نظرشان را نسبت به تاثیر منفی‌ برابری حقوق زن و مرد بر زندگی‌ مردان ابراز کنند. ولی‌ خوب، چه میشود کرد چون ظاهراً زنان از بدو خلقت تا به امروز امتیاز انحصاری گفتمان عمومی را در دست داشته اند. زنان برای ده‌های متوالی‌ لژ نشین بوده اند. در واقع وقت آنست که ما میکروفون را به مردان پاس دهیم !

طبق نظر مایکل کیمل، مدیر اجرایی مرکز تحقیقات در مورد مردان و مردانگی ، دنیا زمانی‌ مثل رختکن مردان بود، هرچه می‌خواستند می‌توانستند بیان کنند. “امروزه مردان باید مراقب حرف‌هایشان باشند، و این چیز آسانی‌ نیست.همینطور است آقای کیمل! خیلی‌ خوب میشد که همگی‌ می‌توانستیم در مورد آرزوهایمان آزادانه صحبت کنیمو آنها را به تحقق‌ برسانیم. حق با شماست، واقعا سخت است که مراقب حرف زدنتان باشید“.

مقاله گاردین صدای جمعی‌ از مردان را بازتاب میدهد که از خفقان مینالند. این صدای همان مردانیست که بطور آشکار به زنان بی‌ احترامی میکنند. در این میان میتوان از تام نام برد، قصابی از سیاتل آمریکا که اینگونه فریاد میزند: “ما از پذیرش انسانها آنگونه که هستند صحبت می‌کنیم، از اینکه کسی‌ با اراده خود ترانس یا همجنسگرا نمی‌شودمن هم با اراده خودم مرد سفیدپوست نشدم“.  چرا که مسلما میتوان دغدغه‌های یک قصاب مذکر سفید پوست را با مشکلات و محرومیت‌های سیاسی، چالش‌های احساسی‌، جرم و جنایت‌های کینه جویانه، تبعیض و تعصب و تحقیر، و یا زندانی شدن و قتل عام همجنسگرایان و ترانس ها، برابر دانست.

پس به تمام شما مردان ممتاز، از نظر اقتصادی و اجتماعی و جنسی‌، باید بگویم که متاسفم که اینقدر زجر می‌کشید. متاسفم که آنطور که میخواستید باشید به دنیا نیامدید. من هم حق انتخاب نداشتم برای آمدنم به دنیایی که در آن تبعیض نژادی و مردسالاری باعث میشود که زن بودن من باعث آزار شما بشود. دنیایی که در آن از نظر آماری من بیشتر مورد تجاوز، قتل و تبعیض هستم“. در آخر اینکه هر کدام از ما مشکلات خود را به دوش میکشیم.

منبع: ایندپندت 

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *