خانه فعالان جنبش زنان نظرات خوب, بد و زشت شما روی لباس من

نظرات خوب, بد و زشت شما روی لباس من

نظرات خوب, بد و زشت شما روی لباس من
0

جوجو اولدام از سنین کم متوجه تفاوتهای طبیعی ای که بین اندام خودش و سایر بچه ها وجود داشت، شده بود، اما او دقیقا از زمانی به این مساله توجه نشان داد و نگرانش شد که زنی به او گفت از چاقی اش ناراحت نباشد چون با بالا رفتن سن، وزنش کمتر خواهد شد.
جوجو، طراح انگلیسی در۳۱ سالگی به مرحله ای رسیده که اندامش را همانگونه که هست پذیرفته است و قصد دارد این حس خوشایند را با خلق یک اثر هنری، که انعکاس دهنده مسیری است که او طی کرده است ، جشن بگیرد. جوجو تمام حرفهای “خوب، بد و زشتی” را که طی این سالهای در مورد بدنش شنیده را روی یک پیراهن طراحی کرده است. او در این باره می گوید:
وقتی تحسین و تعریف می تواند یک نفر را تا عرش بالا ببرد و روز او را بسازد، چرا نظراتی منفی، ظالمانه و بیجا در مورد ظاهر دیگران بدهیم؟ من مطمئنم که هیچکس از تحقیر دیگران، احساس خوبی نخواهد داشت و لذت نمی برد. حرفهای زننده ای که در مورد هیکلم به من زده شده است دیگر آنقدرها ناراحتم نمی کند، اما در پس ذهنم باقی مانده اند و دیدگاه کنونی ای که نسبت به بدنم را دارم، شکل داده اند. واقعا حیف این همه زمانی که برای تحقیر دیگران و خودمان می گذاریم، باید به این وضعیت یکبار برای همیشه خاتمه دهیم.
همه ما زیبا هستیم و قطعا مسائلی بسیار مهمتر و بهتر از باریک بودن شانه های فلانی، استخوانی بودن پاهای آن یکی و یا قلنبه بودن زانوهای بهمانی هست که باید به آنها بپردازیم.
همانطور که Groove Armada (یک گروه دونفرهٔ موسیقی الکترونیک در لندن) می گویند: “اگر همه شبیه هم بودند، از نگاه کردن به یکدیگر خسته می شدیم.” یا به قول تعداد زیادی از دانایان و عارفان اگر چیزی برای گفتن به دیگری نداری، همان بهتر که خاموش باشی.

منبع: مجله ی اینترنتی زنان شما باید بدانید

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *