خانه اشتغال شش نکته دربارۀ راه‌اندازی کسب‌ و کار برای زنان کارآفرین
شش نکته دربارۀ راه‌اندازی کسب‌ و کار برای زنان کارآفرین

شش نکته دربارۀ راه‌اندازی کسب‌ و کار برای زنان کارآفرین

0

برگردان: مینا کوهنورد

در ۲۰۱۵ تعداد زنان دارای کسب‌وکار دوباره افزایش یافت. اکنون زنان، صاحب حدود ۳۰‌درصد مشاغل امریکا هستند و نزدیک به هشت‌میلیون کارمند را به کار گرفته‌اند. طبق این گزارش‌ها زنان صاحب کسب‌وکار، یکی از هر هفت شغل مشاغل خصوصی را در اختیار دارند.

برای زنان روبه‌روشدن با چالش‌های منحصربه‌فرد غیرمتداول نیست؛ به‌ویژه هنگامی که تلاش می‌کنند همزمان هم از پس شروع و راه‌اندازی شغلی جدید برآیند و هم از پس نقش‌های سنتی مادر و همسر. پس از سال‌ها به‌عنوان صاحب کسب‌وکار خودم و در حالی که زنان را برای راه‌اندازی مشاغل خودشان آموزش می‌دادم، نکته‌هایی را یاد گرفته‌ام که ممکن است به زنانی که تمایل به شروع یک کار دارند کمک کند.

۱.  علاقه خاص خود را پیدا کنید.

شما قصد دارید ساعت‌های بسیاری را صرف کارکردن و شغل خودتان کنید، پس شغلی انتخاب کنید که نه‌تنها دوستش دارید، بلکه مشتاق و عاشق آن هستید. علاقه شما خودش را نشان می‌دهد و اشتیاق و انگیزه شما به کارتان٬ به مشتری‌های شما منتقل می‌شود و آن‌ها را مشتاق می‌کند به آنچه شما پیشنهاد می‌دهید.

۲.  شغلتان را با اهداف شخصی‌تان هماهنگ کنید.

هدفتان داشتن کاری پاره وقت است به خازطر کمک به افزایش درآمد خانواده یا مطابقت با برنامه‌های بچه‌ها،  یا دنبال یک شغل تمام‌وقت هستید؟  هدف پول است یا آزادی یا هردو؟

در راه‌اندازی یک کار کوچک یا کارکردن به‌عنوان یک مشاور، هیچ قانونی وجود ندارد که مجبورتان کند طبق برنامه‌ای تمام‌وقت کار کنید. آن گونه شغل و شیوۀ کاری انتخاب کنید که منطبق با تصویر شما از یک زندگی شاد باشد.

۳. محیط خانه را از محیط زندگی کاری جدا نگه دارید.

این مهم است که زمان جداگانه‌ای برای زندگی شخصی و کاری قرار دهید. به این منظور که توجهی را که شایستۀ هر کدام است، ارائه دهید ساعت‌های کاری مشخصی را در نظر بگیرید؛ مگر اینکه فوریتی وجود داشته باشد. به آن ساعت تعیین‌شده وفادار بمانید. خودتان را آموزش دهید که در ساعت‌های اداری کار کنید و تلفن‌ها یا چک‌کردن ایمیل‌ها را بعد از این ساعت‌ها نپذیرید. مشتریانتان از برنامۀ شما پیروی می‌کنند، مادامی که شما به آن وفادار باشید. این به آن معنی نیست که بعد از این ساعت‌ها تلفن یا ایمیل نداشته باشید. محیط کاری جداگانه‌ای خلق کنید؛ چه داخل منزل یا خارج از فضای محیط کار و در آن را بعد از ساعت‌های تعیین‌شده ببندید.

۴. تکنولوژی را در اختیار بگیرید.

اجازه ندهید وسوسۀ یک پیام تازه‌آمده شما را از مسیر و نکتۀ اصلی دور کند. چه در زمانی که روی یک پروژه تمرکز کرده‌اید چه وقتی که با یکی از کسانی که دوستشان دارید وقت می‌گذرانید. بگذارید ایمیل‌ها تا صبح منتظر بمانند یا آن‌ها را فقط در زمان مشخصی از روز چک کنید. بگذارید تماس‌ها را پیام‌گیرهای صوتی دریافت کنند و پاسخگوی خودکار به کارببرید. اجازه دهید تکنولوژی برای شما کار کند.

۵. ارتباط‌های حقیقی برقرار کنید.

به تنهایی کارکردن می‌تواند سخت باشد؛ بنابراین ارتباطاتی که می‌سازید٬ فارغ از زمینه کاری٬  بسیار گران‌بها هستند. در حوزۀ کسب‌وکار مربی مجرب و قابل‌اعتمادی پیدا کنید یا یک گروه پشتیبان زنان ایجاد کنید و ایده‌ها، اهداف و ناکامی‌هایتان را به اشتراک بگذارید. از اپلیکیشن ها و نرم‌افزارهایی استفاده کنید تا شما را در جهت‌یابی دورنمای شغلی کمک کند. به یک انجمن زنان کار بپیوندید، برای حمایت تخصصی و ارائۀ تدبیرها.

۶. نام تجاری (برند) خود را تعریف کنید.

برند خود را به دقت تعریف کنید. ببینید چطور به نظر می‌آید و چه چیزی را نشان می‌دهد؟ به آن وفادار بمانید. همه چیز را طوری پیش ببرید که از برندتان پیروی کند. از رنگ طرح‌ها، طرح لوگو، بسته‌ها، نامه‌نگاری‌ها و معرفی نامه‌ها به مشتری‌ها، وهمۀ این‌ها باید با فرهنگ شرکت مطابقت داشته باشد. از برند خود منحرف نشوید. این نکته در ارتباط با مشتریانی که می‌شناسید یک پیام است و به آن‌ها یادآوری می‌کند که به شما اعتماد کنند. کسب‌وکار را یک ماجراجویی بدانید٬ چالش‌هایش را در آغوش بکشید پیشکشهایش را قدر بدانید.

منبع: www.entrepreneur.com

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *