خانه تبعیض جنسیتی محو روسپیگری

محو روسپیگری

محو روسپیگری
0
مترجم: جوکر
روز جهانی محو روسپیگری اولین بار در سال ۲۰۰۲ برگزار شد. مناطقی که این روز در سال افتتاحش در آن برگزار شد شامل منطقه خلیج سانفرانسیسکو کالیفرنیا در ایالات متحده، ملبورن و ویکتوریا در استرالیا بود. این روز هر سال در تاریخ ۵ اکتبر به منظور اعتراض به روسپیگری گرامی داشته می شود.
در سال ۲۰۰۵ موسسه حقوق بشر دانشگاه فیلیپین٬ و بخش آسیا -اقیانوسیه همگرایی علیه قاچاق زنان یک گردهمایی برای این روز برگزار کردند که در آن به بحث درباره قانون مبارزه با قاچاق انسان در سال ۲۰۰۳ پرداختند.
در سال ۲۰۰۸ یک مراسم شمع افروزی در این روز در فوپنکس آریزونا شکل گرفت.
در سال ۲۰۱۰ مجددن یک مراسم شمع افروزی در همین شهر برگزار شد و این بار مسئولان شهری و روسپیان سابق هم در جمع شرکت کنندگان بودند.
در سال ۲۰۱۰ در این روز همگرایی علیه قاچاق زنان یک گردهمایی با هدف مخالفت با تصمیم گرفته شده در بدفورد کانادا برگزار کرد تا قوانین مبارزه با روسپیگری کانادا را ملغا کند. گروهی از قربانیان سابق قاچاق انسان و کارگران جنسی در کانادا همچنین با تصویب این قوانین مخالفت کردند. آنها در دادگاهی در مرکز شهر تورنتو، انتاریو، در به رسمیت شناختن روز جهانی محو روسپیگری تجمع کردند. از کسانی که در آن تجمع اعتراضی شرکت کردند می توان به ناتاشا فال، تریشا بپتی، بریجت پریر، کترینا مک لیود و کریستین بارک هوس اشاره کرد.
در سال ۲۰۱۱ سازمانی در فیلیپین به نام “مردم علیه روسپیگری” از اینکه شورای شهر اقدامی برای برگزاری این روز نکرد، ابراز تاسف کرد.
منبع: ویکیپدیا
#روسپی‌گری
#روزجهانی_محو_روسپی‌گری

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *