خانه تبعیض جنسیتی ۸ گام مهم برای افزایش اعتماد‌به‌نفس دختران

۸ گام مهم برای افزایش اعتماد‌به‌نفس دختران

۸ گام مهم برای افزایش اعتماد‌به‌نفس دختران
1

برگردان: مریم اصغری نجیب

۱۱ اکتبر، مطابق با ۱۹ مهرماه٬ روز جهانی دختر است. در این نوشتار به این می‌پردازیم که چطور دخترانمان را قدرتمند کنیم؟

امروزه دختران در دو دنیای مجزا احاطه شده اند: یکی که در آن هیچکس، چشم دیدن یک زن برای اشغال یک سمت را ندارد، و دیگری٬ دخترانی که در سن و سال های کم و کمتر جنسی‌سازی می شوند. چطور ما دخترانمان را برای باور تمام پتانسیل هایشان بپروریم، در زمانه‌ای که محبوب ترین الگوی آنها پرنسس های دیزنی اند؟ در جشن روز بین‌المللی دختر که برای بالا بردن آگاهی در مورد نابرابری جنسیتی در سراسر جهان ایجاد شده است، زمان خوبی برای فکر کردن به افزایش عزت نفس دختران در خانه ی شما است. مراحل کلیدی اینها است.

۱. به او بگویید که به او باور دارید. زمانیکه مجری یک گفتگوی اینترنتی بودم، با ۷۵ مهمان از آل راکر تا دیلن لارن مصاحبه کردم. همه ی آنها به طور چشم گیر در زمینه های مختلف، فوق‌العاده موفق بودند و همه ی آنها در یک چیز مشترک بودند: والدینی که مکرر به آنها میگفتند، آنها می توانند هر چیزی  را که در ذهنشان است به دست بیاورند. این پیام را به دختر خود بدهید و آن را تکرار کنید.

۲. او را بیرون ببرید. به دخترانتان آسایش و مهارت های بازی در خارج از منزل را بدهید، به این طریق او حس بهتری از بدنش به عنوان یک منبع قدرت کسب میکند و ریسک های کم خطر می‌کند. دبی ربر، مدافع حقوق نوجوانان بیان میکند که وقتی آنها را خارج از منطقه امن و امان خود قرار می دهید، آنها می فهمند که فارغ از نتیجه٬  و قدرت رویارویی با هر چالشی را دارند. بنابراین به او سه چیز را معرفی کنید، صعود کردن ، جمع آوری حشرات و کمپینگ٬ حتی اگر ترجیح می دهید در جای مسقف باشید.

۳. علایقش را دنبال کنید. الن گالینسکی، نویسنده کتاب ذهن در ساخت، بر اهمیت جدی گرفتن علایق دختران تاکید می کند. به چیزهایی که دختر شما به آن علاقه نشان میدهد توجه کنید و برای رسیدن به آن کمک کنید و نهایتا برای او یک علاقه جدی و مستدام ایجاد کنید.

۴. شاهزاده ها را در زندگی اش به حداقل ممکن برسانید. وقتی دختر کوچک من ۴ ساله بود، من از او سوال کردم، شاهزاده  خانم ها چه می کنند؟ او بی تردید جواب داد: ” آنها خانه ها را تمیز میکنند و صبر میکنند تا شاهزاده ها با آنها ازدواج کنند”. پرونده بسته شد. تمرکز دختران بر زیبایی و زنانگی در چنین سن پایینی او را در مسیری اشتباهی هدایت می کند.

۵. والدینی با همدلی. شما لازم نیست حتمن با دخترتان موافق باشید تا همدلی خود را به نشان دهید. همدلی باعث می شود فرزندتان بداند که او اهمیت دارد و احساسات او مهم هستند. پدرمادری کردن همدلانه و بدون تکیه بر ترس٬ باعث پرورش کودکانی با ارزش درونی میشود.  

۶. به او کمک کنید ظاهرش را دوست داشته باشد. اگر دخترتان ببیند که  شما خود را بی‌توجه به شکل و اندازه بدنتان دوست دارید، او هم با عشق به بدن خود بزرگ خواهد شد. هرگز بدن خود را در مقابل دخترتان تحقیر نکنید و در حضور او بحران لباس نداشته باشید. اولین لباسی که بر تن میکنید را انتخاب کنید.

۷. در یک ورزش ثبت نامش کنید.  ثبت نام کردن دخترتان در یک ورزش از کودکی، باعث می شود بدنش را برای قدرتش بیشتر دوست بدارد تا به خاطر زیبایی اش.  میشل اوباما یک خط مشی دارد که هر دختر یک ورزش را با انتخاب خودش و یکی با انتخاب مادرش انجام دهد.

۸. علاقه ی خود را به تحصیلاتش نشان دهید. در مدرسه حضور پیدا کنید، داوطلب شوید، در مناسبتهای مدرسه حضور یابید، و تکالیف او را چک کنید.

 

منبع: فوربس

اظهار نظر(1)

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *