خانه اسلام‌شناس بزرگ از سوی دو زن متهم به تجاوز جنسی شد

اسلام‌شناس بزرگ از سوی دو زن متهم به تجاوز جنسی شد

اسلام‌شناس بزرگ از سوی دو زن متهم به تجاوز جنسی شد
1

دو زن نویسنده فمینیست و کمپینر از «طارق رمضان»،به اتهام آزار جنسی به دادگاهی در فرانسه شکایت کرده اند. این دو دادخواست به فاصله یک هفته بوده و در هر دو مورد شیوه تعرض یکی بوده است.

پروفسور رمضان که بیش از چهل سال پیش در ژنو بدنیا آمد، نوه دختری حسن بنا بنیانگذار سازمان اخوان المسلمین در مصر است. طارق رمضان که شهروند سویس و استاد دانشگاه ژنو است از سوی مجله تایم آمریکا در سال ۲۰۰۴ به عنوان صد متفکر و دانشمند معرفی شده است. فعالیت‌های او متمرکز است بر معرفی اسلام به جوامع اروپایی و معرفی چهره اسلام واقعی به جوامع اروپایی «با توجه برخی افکار غلط رایج» و «تجهیز مسلمانان در اروپا به افکار و ایدئولوژی نیرومند برای تسهیل زندگی در اروپا به عنوان اقلیتی دینی».

 

سال گذشته در چنین روزهایی طارق رمضان به دعوت دانشگاه تهران در کنفرانس “تیپولوژی چهره اسلام در جهان”،که توسط دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار شد، شرکت و سخنرانی کرد.

همچنین سال گذشته شهرداری شهر نیم فرانسه از سخنرانی «طارق رمضان» را در مسجد ممانعت کرد. به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «فرانک پروست» معاون اول شهردار شهر نیم (Nîmes) اعلام کرد: «ما تصمیم گرفتیم طی حکمی برگزاری کنفرانس آقای هانی رمضان در مسجد «نور و تقوا» را که برای روز شنبه ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شده بود، ممنوع اعلام کنیم چرا که وی معمولا اقدام به ایراد سخنانی می‌کند که مغایر با ارزش‌های جمهوری فرانسه است و برگزاری این کنفرانس به احتمال زیاد موجب دامن زدن به تبعیض جنسیتی میان مردان و زنان خواهد شد و در شرایط کنونی ناشی از حوادث تروریستی اخیر به انسجام اجتماعی لطمه خواهد زد و مشکلات شدیدی برای نظم عمومی ایجاد خواهد کرد.»

 

در جریان اعتراضات مردم ایران در سال ۸۸ شورای شهر روتردام و دانشگاه اراسموس در هلند هر دو بطور همزمان طارق رمضان را از سمت مشاور و نیز استاد دانشگاه اخراج کردند٬ و دلیل آن را میزبانی یک برنامه سیاسی در شبکه پرس تی وی و حمایت از حکومت ایران حمایت کردند.

بر اساس بیانیه مشترک شورای شهر روتردام و دانشگاه اراسموس طارق رمضان در حالی در برنامه “اسلام و زندگی” شرکت داشته که حکومت ایران مشغول “سرکوب شدید” معترضان به نتیجه انتخابات اخیر بوده است. اما طارق رمضان در واکنش به این اقدام مسئولین و سیاستمداران هلندی به خصوص گیرتز ویلدز رهبر حزب آزادی را متهم به “اسلام هراسی” و بهره برداری های انتخاباتی کرده است.

این نویسنده سوئیسی از طرف موافقانش به “لوتر اسلام” مشهور شده، اما مخالفان او را به “یهود ستیزی” و همدستی با گروه های تروریستی متهم می کنند. او در سال ۲۰۰۴ به اتهام حمایت از برخی گروه های تندروی اسلامی موفق به کسب ویزای آمریکا برای تدریس در دانشگاه نتردام نشد.

 

در سال ۲۰۱۵ اعضای گروه زنان معترض “فِمِن”، سخنرانی “طارق رمضان” در پاریس را با اخلال مواجه کردند. رمضان در سی‌وسومین کنفرانس سالانه‌ی اسلامی در “لو بورژه” واقع در منطقه‌ی “سن-سان-دُنی” پاریس در حال سخنرانی بود که ناگهان یک زن برقع‌پوش به روی سن رفت و در مقابل او برقعش را از تن خارج، و بالاتنه‌اش را برهنه کرد. هم‌زمان سه زن برهنه‌ی دیگر از سه قسمت دیگر سالن کنفرانس به سمت سن رفتند. ماموران حفاظتی بلافاصله این چهار زن را گرفتند و به خارج از سالن کنفرانس بردند.

این چهار زن معترض “فِمِن” بر روی بدن‌ خود نیز عبارت‌هایی را در اعتراض به دخالت اسلام در سیاست نوشته بودند که از جمله می‌توان به این دو جمله که “الله، سیاست‌مدار نیست” و “نه، اسلام، سیاسی نیست” اشاره کرد.

 

اظهار نظر(1)

  1. مسخره نیست که بشر از انواع و اقسام خدا و پادشاه و فئودال رها شد و رسید به اینجا که یه عده دیکتاتور در پوشش مصلح به اسم فمینیست و پسیفیست و راست نئونازی و چپ و کمونیست و ….. بهت بگن چی برات خوبه یا چی بده!؟؟؟ رضایت روسپی که داره امرار معاش میکنه(اگه بذارید!) و خریدار (به قول شما) هم بی معنیه، چون خوب فمنیست همه چیز دان گفته وااااااو!

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *