خانه آزار جنسی مت مک گری: “مردان خوب” باید در مورد اتهامات واینستین قدم جلو بگذارند.

مت مک گری: “مردان خوب” باید در مورد اتهامات واینستین قدم جلو بگذارند.

مت مک گری: “مردان خوب” باید در مورد اتهامات واینستین قدم جلو بگذارند.
0

برگردان: مریم اصغری نجیب

این بازیگر طی مقاله‌ای از مردانگی مخرب سرپوش برداشت.

مت مک گوری از مردان خوب می خواهد تا به دنبال اتهامات مربوط به بی‌اخلاقی های جنسی در مقابل هاروی واینستین قدمی بردارند. این بازیگر ۳۱ ساله، روز دوشنبه مقاله ای منتشر کرد که به جزئیات روش های مختلف مردانگی مخرب و فرهنگ تجاوز جنسی می‌پردازد که اجازه می دهد گرگهایی مانند واینستین برای مدت طولانی پنهان بمانند. واینستین متهم به آزار و اذیت جنسی، سوء استفاده جنسی و یا تجاوز جنسی به بیش از ۴۰ زن شده است. مک گوری نوشت: نظر به این که، ما مردان به طور مداوم پیام های صریح و ضمنی از فرهنگمان در مورد معنای مرد بودن دریافت می کنیم. (پیامهایی مانند اینکه) ما باید غالب باشیم؛ ارزش های ما به وسیله ی توانایی ما برای اعمال قدرت بر دیگران به خصوص زنان سنجبده می شوند … آگاهانه یا ناخودآگاه باور داریم که فتوحات جنسی ما شاهدی بر ” مردانگی “و دگرجنسگرا بودن ماست، ما این تصور نادرست را که زنان برای لذت ما به وجود آمده‌اند را تقویت می کنیم … و بدون شک وقتی که آنها در مقابل چنین برداشتی مقاومت می کنند ما دچار سردرگمی می‌شویم.

“بازیگر فیلم های “نارنجی، همان سیاه است” و “چگونه از مجازات فرار کنیم؟”  از سال ۲۰۱۳ که برای اولین بار ستاره ی سینما شد حامی تمام و کمال عدالت اجتماعی بوده است. او همواره از تبعیض جنسیتی و نژادپرستی در هالیوود سخن می گوید. مک گوری نوشت وقتی که جوان تر بوده  همیشه درباره آمار خشونت های جنسی می‌شنیده از جمله این که از هر ۵ زن یک زن در طول زندگیش مورد تجاوز قرار می گیرد. با این حال، این بازیگر به سختی این موضوع را باور می‌کرده است چرا که هیچ زنی را در اطراف خود نمی‌شناخته که به او تجاوز شده باشد. او افزود “من متوجه نبودم زنانی که مورد خشونت قرار گرفته اند اغلب این تجربیات را با هیچکس، به خصوص یک مرد در میان نمی گذارند.

مت مک گوری نوشت که واقعیت این است که مردان – حتی کسانی که معتقدند که “خوب” هستند – اینگونه اجتماعی شده اند که “شنوندگان ناامن” برای زنان هستند و می نویسد: “سوالات و نظراتی که آگاهانه یا ناخودآگاه حاوی سرزنش قربانیان است، می تواند آسیب های عاطفی خشونت را تقویت کند و در بعضی موارد ممکن است آسیب های تجاوز را به طور چشمگیری افزایش دهد.”با این قمار سنگین، چرا زنان باید برای گفتن از چنین مسایل بسیار شخصی به مردان اعتماد کنند٬ داستانهایی که در بیشتر موارد حاوی شرم، خودسرزنشی و ضربه ی روحی بسیار شدیدی. “مک گوری افزود که مردان باید نقش خود را در فرهنگ تجاوز جنسی بازی کنند و بهترین راه برای انجام این کار، آموزش خودشان است. او می نویسد: ” به عنوان مردانی که می‌خواهیم خود را به عنوان مرد “خوب” بشناسیم، مسئولیت داریم که  تصورات پیشین خود در مورد خشونت علیه زنان را به چالش بکشیم٬ آموزش ببینیم و موضع گیری فعال، قوی و موثری داشته باشیم. مهمتر از همه، باید این گفتگوها را با دیگران داشته باشیم. ما باید نه تنها علیه آزار صحبت  کنیم بلکه باید نشان دهیم که چگونه فرهنگ ما این خشونت ها را از طریق جوک های جنسیتی، «گفتگوهای مردانه»، هرزه‌نکوهی ، و صحبت در مورد زنان به شیوه های انسان زدایانه به کار می گیرد.”

منبع: هافینگتون پست

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *