خانه خبرنگار شبکه سی ان ان، کریستین امانپور جایگزین موقت چارلی رز در پی بی اس خواهد شد.

خبرنگار شبکه سی ان ان، کریستین امانپور جایگزین موقت چارلی رز در پی بی اس خواهد شد.

0

نوشته فرد بارباش، ۵ دسامبر

برگردان: علی نیری

خبرنگار با تجربه و کارآزموده CNN، کریستین امانپور بخش مصاحبه PBS را که سابقاً در دست چارلی رز بود به عهده میگیرد.

شبکه PBS  و WNET روز دوشنبه اعلام کردند که از ۱۱ دسامبر ساعت ۱۱ شب برنامه “امانپور در PBS” به  طور موقت پخش خواهد شد. این برنامه همچنین از شبکه CNN International  در طی روزهای هفته پخش خواهد شد.

برنامه چارلی رز، که از سال ۱۹۹۱ از PBS پخش میشد، ۲۱ نوامبر، پس از انتشار اخبار مبنی بر آزار جنسی تعدادی از زنان توسط او،  قطع شد. همچنین شبکه CBS قرارداد کاری خود را با این مجری قطع کرد که پایان کار او در برنامه “امروز صبح CBS ” و نیز برنامه “۶۰ دقیقه” بود.

امانپور خبرنگار ارشد بین المللی شبکه CNN ا، یکی از پر افتخارترین خبرنگاران نسل خود محسوب میشود که تاکنون برنده ۱۱ جایزه Emmy، ۴ جایزه Peabody و ۲ جایزه George Polk شده است.

نیل شپیرو، مدیر عامل WNET، در باره او گفته است : «امانپور خبرنگاری نترس است که هرگز تسلیم نمیشود. ما در PBS خوشحالیم که او به خانواده ما پیوسته و مفتخریم که چنین برنامه کامل و معتبری را به تمام بیننده های خود در سرتاسر کشور ارائه میدهیم.»

رز یکی از چندین مجری تلویزیونی است که امسال بخاطر اتهامات آزار جنسی از کار برکنار شده اند. دیگر شخصیتهای مهم تلویزیونی عبارتند از مت لوئر از برنامه “Today”، بیل اورایلی از برنامه “O’Reily Factor” و مارک هالپرین از برنامه “Morning Joe”.

 

منبع: واشینگتون پست

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *