خانه اما من زنانگی ام را دوست دارم

اما من زنانگی ام را دوست دارم

اما من زنانگی ام را دوست دارم
0

فمینیست‌ها مخالفتی با زن بودنِ شما ندارند و هیچ‌گاه فمینیسم به این معنا نیست که شما باید مثل مردها باشید یا ویژگی‌های مردانه داشته باشید. در‌واقع فمینیسم نه با زن بودن مشکل دارد و نه با مرد بودن!
فمینیسم یعنی اینکه کمد اسباب بازی کودک شما به دختر یا پسر بودن فرزند شما بستگی نداشته باشد و اسباب بازی های متنوعی مثل عروسک، کلاه خود، ماشین و روبات را شامل شود.
فمینیسم به این معناست که اسباب بازی‌ها و لباس‌های صورتی و بنفش و با نقش ونگارِ گل را فقط برای کودکِ دخترتان خریداری نکنید. به پسرتان بیاموزید که او هم می تواند صورتی و بنفش بپوشد وهنوز یک مرد باشد.
فمینیسم به این معناست که حقوق و انتظارات یک کودک فارغ از دختر و پسر بودنش تعریف شود. فمینیسم یعنی اینکه برای ورزش دختر و پسرتان به یک اندازه هزینه کنید و برایتان فرقی نداشته باشد که او دختر است یا پسر.
فمینیسم یعنی اینکه به زن‌ها برای انجامِ کارِ مشابه حقوق برابر با مردها داده شود و در محیط کار همان‌طور که مردها ارتقا می‌گیرند زنان هم ارتقای شغلی بگیرند.
فمینیست ها مخالف پوشیدن دامن و کفش های پاشنه بلند نیستند. فمینیسم یعنی اینکه وقتی دامن و کفش پاشنه بلند می‌پوشی، موردِ آزار زبانی و جسمی دیگران قرار نگیری. پوشش یک زن هرطور که باشد هرگز برای دیگران اجازه صادر نمی‌شود که هرگونه دوست داشتند با او رفتار کنند. فمینیسم یعنی جامعه ای امن برای همه.
بعضی‌ها فکر می‌کنند فمینیست‌ها از مردها متنفرند، اما این کاملا اشتباه است. فمینیسم یعنی به همه به یک اندازه احترام گذاشته شود فارغ از مرد یا زن بودنشان.
فمینیسم یعنی اینکه هرگز بدنتان به اندازه ذهن و روان شما مهم و تعیین کننده نیست.

منبع: هافینگتون پست

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *