خانه توان‌مندسازی کُس‌تیوال مونترال حرکتی برای پذیرش تنوع اشکال و رنگهای مختلف آلت زنانه

کُس‌تیوال مونترال حرکتی برای پذیرش تنوع اشکال و رنگهای مختلف آلت زنانه

کُس‌تیوال مونترال حرکتی برای پذیرش تنوع اشکال و رنگهای مختلف آلت زنانه
1

بی شک مونترال یکی از فعال ترین و سازمان یافته ترین شهر ها در خصوص فمینیسم و حقوق دگرباشان و اقلیت های جنسی است اینرا به محض ورودم به کبک در سطح شهر حس کردم. از بیلبورد ها و تبلیغات خیابانی و داخل مترو گرفته تا آزادی بیان و پوشش دگرباشان در مونترال که من در هیچ شهر دیگری در اروپا و آمریکا سراغ ندارم. از کنفرانس ها و نشست ها و سمینارهای دانشگاهی بسیار فعال و همه گیر که بگذریم امسال در آستانه فصل تابستان اتفاق جالبی و کم نظیری افتاد.
ماه ژوئن شهرزیبای مونترال میزبان یک فستیوال هنری با نام کُستیوال درمحله توریستی و پر رفت و آمد سنت کاترین در قلب شهر بود. هدف از برپایی این فستیوال جشن گرفتن و گرامیداشت فَرْج یا کُس عنوان شده است.
مراکز و سازمان های فمینیستی در کبک و مونترال در صدد بر آمدند تا نگاهی متفاوت بر بخش مهمی از بدن زنان را در جامعه ترویج دهند که معمولا خود زنان نیزاز صحبت در مورد ان شرم دارند. این در حالیست که فرم و رنگ آلت جنسی یکی از دغدغه ها و کمپلکس های ذهنی زنان را تشکیل میدهد تا جایی که سالانه در سراسر جهان هزاران عمل جراحی زیبایی واژن و مهبل انجام میشود تنها به این دلیل که زنان گمان می کنند شکل ظاهری اندام جنسی شان غیرعادی، زشت و غیر قابل قبول است.
این رخداد که طی دو روز در تاریخ ۹ و ۱۰ ژوئن درمونترال ادامه داشت تلاشی بود برای معرفی و اطلاع رسانی درباره تنوع و گوناگونی اشکال آلت جنسی و به ویژه تاکید برزیبایی و طبیعی بودن تفاوت های ظاهری کس ها . فستیوال شامل ۲۱ نمایشگاه بود که وسایل و اجسام مختلف هنری را درقالب آلت های جنسی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار میداد. همچنین متشکل از ۹ سازمان، ۲۰ کنفرانس و ۱۲ آتلیه و کلینیک با حضور متخصصان و پزشکان زنان در خصوص آگاه سازی و کشف بیشتراندام جنسی زنانه، لذت جنسی، اهمیت و نقش لزوم مهریه کلیتوریس، سلامت جنسی، عادت ماهیانه، یائسگی، جلوگیری از بارداری و سقط جنین بود.
برای شناخت سکسوالیته ، به ویژه برابری لذت جنسی ، ۱۱ بازی ونمایش توسط دی جی و کمدین ها همراه با سرگرمی و خنده اجرا شد که مورد استقبال بازدیدکنندگان زیادی قرار گرفت.
یکی از سالن های این نمایشگاه که دارای کابین های خصوصی بود به شرکت کننده گان متقاضی اجازه میداد از اندام جنسی خود عکس بگیرند،سپس دو هنرمند و مجسمه ساز آلت آنها را برایشان به صورت قالب گچ بازسازی وبازنمایی میکردند. هدف از این پروژه عکاسی از اعضای خصوصی کمک کردن به زنهاست که جرات نظاره کردن اندام جنسی خود راپیدا کنند. افراد در انتها و درصورت تمایل میتوانستند مجسمه آلت خود را با دیگران در نمایشگاه به اشتراک بگذارند.
به ویژه پس از موج اجتماعی و جهانی کمپین من هم برگزاری کستیوال یک حرکت خلاقانه با نگاه مثبت است که در جامعه زنان و مردان را نسبت به موضوع جنسیت و آلت زنانه حساس تر و آگاه تر میکند وبه آنها اهمیت داشتن سکسوالیته سالم و لذت جنسی برابر را آموزش می دهد.
هدف اصلی اما تاکید بر زیبایی و تکثر اشکال و رنگ های مختلف آلت زنانه و پذیرش و دوست داشتن آن از طرف زن است. نقش و همیاری ان جی او ها و خصوصا نهاد و سازمان های لزبین مونترال را در تحقق جنین پروژه ای نباید فراموش کرد.

 

 

اظهار نظر(1)

  1. این یکى از مهوع ترین نوشته هایى بود که در این جا خوانده ام. خانم نویسنده از واژه ى سکسوالیته بارها استفاده کرده ولى با عمدى تهوع آور دوست دارد نام اصلى واژن را استفاده کند. فمنیست هاى ایرانى علاقمندند که از واژه هاى رکیک استفاده کنند و لزبین باشند. این نشانه ى مهم شان است. من که نکته ى مثبت دیگرى در آن ها ندیده ام. بیشتر به زنان پایین دست جامعه میمانند تا زنان قدرتمندى که میخواهند در جهان تغییر ایجاد کنند. در یکى از جلسات شان تنها نکته ى مهمى که مدام به آن اشاره میکردند این بود که چرا نباید واژه هاى مربوط به ناحیه ى تناسلى را به طور کامل نام ببریم. خب شما نام ببر. دیگه هوار کشیدن نداره. اندازه و منزلت فمنیست هاى ایرانى در همین حد است.

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *