خانه طبق تحقیق انجام شده از مردان، زنان دوست دارند آزار جنسی ببینند

طبق تحقیق انجام شده از مردان، زنان دوست دارند آزار جنسی ببینند

طبق تحقیق انجام شده از مردان، زنان دوست دارند  آزار جنسی ببینند
0

ترجمه: علی نیری

چند مورد از آزار جنسی خیابانی به دوستی، رابطه جنسی یا رابطه عاشقانه ختم شده؟ آیا مردان خوششان می‌آید زنان معذب شوند؟

گزارشی در ماه می منتشر شد که در مورد چرایی آزار خیابانی زنان از سوی مردان و عوامل محیطی بود که به این ناهنجاری منجر میشوند. سازمان U.N Women and Promundo، که یک ارگان بین المللی با هدف آگاهی رسانی به مردان و پسران در مورد برابری جنسیتی میباشد، از ۴۸۳۰ مرد در ۴ کشور در خاورمیانه و آفریقای شمالی از جمله مصر، مراکش، لبنان و فلسطین در این زمینه سوالاتی پرسید. بین ۳۱% (در لبنان) و ۶۴% (در مصر) اذعان کردند که با اعمالی از قبیل چشم چرانی و کنایه های جنسی گرفته تا دستمالی کردن و تجاوز باعث آزار جنسی زنان در خیابان شده‌اند. همچنین حدود ۹۰% مردان در مصر گفتند که فقط برای تفریح زنان را در خیابان آزار جنسی میدهند.

کارشناسان این سازمان بین المللی معتقدند که این ناهنجاری مختص و محدود به خاورمیانه نیست. برایان هیلمن، یکی از اعضای تیم تحقیق گفت: ” به خوبی میدانیم که آزار جنسی خیابانی، با دلایل و عوامل مشابه، در همه جای دنیا وجود دارد. مسئله اینجاست که این منطقه از دنیا از گونه‌های مختلف این نوع آزار جنسی مملو است.”

این اولین بار است که گزارشی در زمینه آزار جنسی خیابانی با این میزان از جزئیات از دیدگاه مردان انجام و منتشر میشود.
شیرین الفکی، یکی دیگر از اعضای تیم تحقیقاتی گفت: “در این مورد از دیدگاه زنان و دختران مطالب و منابع زیادی داریم ولی در مورد مردان و پسران دانسته هایمان بسیار کم و محدود است.”

منبع:  فمالیستا

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *