خانه زنان پیشرو رکورد جهان شکست ؛ یک زن سریع ترین انسان دوچرخه سوار جهان شد!

رکورد جهان شکست ؛ یک زن سریع ترین انسان دوچرخه سوار جهان شد!

رکورد جهان شکست ؛ یک زن سریع ترین انسان دوچرخه سوار جهان شد!
0

برگردان: حفیظه الربیعی

به گزارش دیلی میل در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ ( ۲۹ شهریور ۱۳۹۷)، دنیس مولر کرنک، یک زن دوچرخه سوار حرفه ای، با سرعت ۱۸۳٫۹mph ، سریعترین دوچرخه سوار جهان شد و رکورد پیشین که توسط یک مرد کسب شده بود را شکست. این شاهکار باورنکردنی او به طور رسمی توسط گینس، بازبینی میشود.

این زن، همچنین رکورد خودش را با سرعت ۱۴۷mph در دوچرخه سواری زنان در سال ۲۰۱۶ ثبت کرد و سریع ترین دوچرخه سوار زن شد. اوحالا رکورد جهان را شکسته و سریع ترین انسان دوچرخه سوار است. او تمام رکوردهارا در این زمینه با اختلاف بسیار درهم شکست !

دنیس گفته است : “من فکر میکنم ما مرزهایی چیزی فرض میشد باشیم را شکستیم”. این زن صاحب سه فرزند است و پس از برنده شدن در مسابقه، پسر ۱۸ ساله اش اورا در آغوش گرفت و گفت : “عالی بود مادر” ! لازم به ذکر است که پس از بازبینی (مرحلهء رسمی ثبت همه رکورد ها در گینس)، رکورد او در گینس ثبت میگردد.

سرعت این اعجوبه، ۱۸۳.۹ مایل در ساعت است ! این خبر در رسانه ها از سراسر جهان بازتاب شد

آیا در کشور ایران هم موانعی چون حجاب اجباری، سهمیه بندی تبعیض آمیز جنسیتی در ورزش، عدم توجه رسانه ها به ورزش زنان، عدم پخش مسابقات مهم زنان در صدا و سیما، از بین خواهند رفت و ما شاهد پیشرفت گستردهء تر زنانمان در ورزش خواهیم بود ؟

منبع: دیلی میل

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *