خانه بکارت چیست و به چه کسی باکره میگویند

بکارت چیست و به چه کسی باکره میگویند

بکارت چیست و به چه کسی باکره میگویند
0

حفیظه الربیعی

بکارت واژه ای است که نداشتن رابطه ی جنسی را انتقال می دهد. این موضوع، برای دختر و پسر تفاوت ندارد. فردی که دارای رابطه ی جنسی نبوده، یعنی بکارت خود را حفظ کرده است. استنباط از “رابطه ی جنسی”، میتواند متفاوت باشد. شخصی که دارای رابطه ی جنسی آنال (مقعدی)، دهانی، یا حتی لمس و بوسیدن بوده، میتواند غیرباکره تشخیص داده شود. اما، مفهومی اشتباه از “بکارت” در میان اکثر ایرانیان جا افتاده و آن داشتن پرده ی بکارت به عنوان نشان باکرگی است. این درحالی است که واژه “بکارت” برای پسران به کار گرفته نمی شود و حفظ باکرگی، تنها ویژگی برای دختران تلقی میشود.

درحالیکه :

در زبان انگلیسی، واژه virgin (به معنای باکره)، برای پسران هم استفاده می‌شود و به پسری اطلاق میشود که تابحال رابطه ی جنسی نداشته است. نه تنها زبان انگلیسی، بلکه اسپانیایی، فرانسوی و … به طور کلی در غرب، این واژه معمولاً برای پسران هم استفاده میشود.

برای مثال، خبرگزاری usatoday (یک از خبرگزاری های مشهور آمریکا)، به نقل از “برت کاوانا” (یک سیاستمدار مرد و حقوقدان آمریکایی)، گفت :
He was a virgin in highschool
[ او در زمان دبیرستان، باکره بوده است]

یا روزنامه ی گاردین در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸، تیتری با این عنوان می زند :
My son says he will be a lonely virgin for the rest of his life. How can I help him?
پسرم میگوید او تا آخر عمرش تنها و باکره خواهد ماند ؛ چه کمکی میتوانم به او کمک کنم؟

یا روزنامه دیلی استار، می نویسد :
Brazilian Premier ace Luiz: I’m 28 and still a virgin
فوتبالیست برزیلی، داوید لوییس میگوید که باکره است.

البته شاید استفاده ی واژه ی باکره با نشان مونث عربی، برای مردان قشنگ نباشد اما متاسفانه زبان فارسی، گویا چاره ای برای آن نیاندیشیده و بکارت را ویژگی پسر نمی داند. یا اگر چنان واژه ای برای پسران باکره هست، به دلایل فرهنگی که بکارت پسران را مهم نمیشمرد و اصلاً بی معنی میداند، مورد استفاده قرار نگرفته و شناخته نشده است.

مفهوم “بکارت” به معنای نداشتن رابطه ی جنسی است و هر شخصی اعم از مذکر و مونث که تجربه رابطه جنسی نداشته باشد ، باکره تلقی می‌شود. این مفهوم مختص دختران نیست.
اما باوری گه داشتن پرده ی بکارت را نشان از باکرگی میداند، ناقص و غیرعلمی بوده و میتوانیم بگوئیم افسانه است !

۱) آیا دخترانی که رابطه ی جنسی مقعدی یا دهانی داشته اند، باکره تلقی میشوند علی رغم تجربه ی رابطه ی جنسی ؟

۲) آیا هایمن که به غلط به پرده ی بکارت مشهور شده و عوام فکر میکنند که اصلاً برای بکارت وجود دارد، شاخص مناسب و قابل اعتمادی برای تشخیص تجربه ی جنسی در یک دختر است ؟

۳) آیا هایمن، برای “بکارت” وجود دارد یا “پرده ی بکارت” تلقی کردن آن، صرفاً افسانه ای برای سرکوب میل جنسی زنان بوده و این غشا، داشتن/نداشتن رابطه ی جنسی را اثبات نمیکند ؟

۴) آیا تحقیقات علمی هم وجود دارد که پرده ی بکارت را افسانه بداند ؟! منظور آنان از افسانه چیست ؟ آیا اصلاً پرده ای وجود ندارد یا به طور کلی پرده ای یا به زبان بهتر غشایی هست ولی، اصلاً برای بکارت نیست و بکارت را اثبات نمی کند و به همین دلیل افسانه پرده بکارت میگویند، زیرا این غشا اصلاً مخصوص بکارت نبوده و چنین چیزی را اثبات نمی کند ؟

برای فهمیدن پاسخ این سوالات، پست های آینده را با دقت مطالعه کنید و نشر دهید!

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *