خانه آگهی خاکسپاری اخلاق و شرف یک جامعه

آگهی خاکسپاری اخلاق و شرف یک جامعه

آگهی خاکسپاری اخلاق و شرف یک جامعه
0

علی نیری

سرپرستی خانم مطلقه با فرزند دختر دبیرستانی یا دانشجو پذیرفته میشود
با هزینه اجاره سکونت + شرایط دلخواه


پردازش هر کلمه حدود ۱۵۰ میلی ثانیه در مغز طول میکشد. این بدان‌معناست که خواننده این‌ آگهی سرعت پردازش کلمات را حس نمیکند. اما پردازش برخی کلمات و جملات دردی دارد که نمیشود حس نکرد، حس تلخ و گزنده ای به کام میدهد که شاید تا ساعتها و روزها از بین نرود.
وقتی چند کلمه اول این آگهی را میخوانید کلمات “سرپرست” و “زن مطلقه” خودنمایی میکنند. واژه سرپرست و عبارت زن مطلقه در فرهنگ ما معانی پنهانی در خود دارند. زن مطلقه یعنی “نتوانست مردش را نگه دارد”، “نساخت” یا “لابد یک اشکالی داشت” و …
واژه سرپرست نیز تعبیر خودش را دارد. سرپرست یعنی سایه مردی بالای سر یک زن، محفوظ شدن از چشمان مردان هیز و هرزه‌گرد٬ چتر حمایت یک “مرد”. اما کم‌ نیستند مواردی که همان بیمار جنسی و مرد هیز از آسیب پذیری یک‌زن در یک جامعه مردسالار سواستفاده میکند و با عنوان همه‌پسند «سرپرست» پا پیش می‌گذارد، چرا که خوب می دانیم که زن‌مطلقه در جامعه «بکارت پرست» طعمه آماده و بی‌دفاعی است برای مردان گرگ صفت.
اما عبارتی جلب توجه میکند، قسمت بعدی این آگهی است: “با فرزند دختر دبیرستانی یا دانشجو”. هر چقدر که سعی کنیم با عینک خوشبینی به این عبارت بنگریم بی فایده است. معنی آنچه که هست را عوض نمیکند: یک منحرف جنسی به دنبال “یک تیر و دو نشان” است. آسایش و امکانات وعده می دهد در مقابل خریدن یک دختر از مادر. گذشت دورانی که انحراف جنسی و نیت شوم را مثل رازی کثیف٬ مخفی نگاه میداشتند، امروزه در ایران اسلامی، ، انحراف جنسی را در قالب سخاوتمندی و جوانمردی آگهی میزنند و در شهر پخش میکنند.

چطور شد که به این قهقرا سقوط کردیم؟ ما مقصریم یا حکومت؟ این تحقیر و سرکوب سیستماتیک زنان از انواع قوانین ضد زن در زمینه ارث، دیه و استخدام گرفته تا آزارهای خیابانی و ایجاد حس ناامنی در اجتماع گویا توطئه ای است خودآگاه از طرف جامعه و حکومت جهت فقیرتر کردن زنان و سوق دادن آنها به روسپیگری در قالب ازدواج دوم و موقت تا در ازای “خدمات جنسی” شکمشان سیر باشد، و سقفی و سایه “مرد”ی بالای سرشان باشد. ای کاش مجلس شورای اسلامی که عصاره ملت همیشه در صحنه است یک روز را هم عزای عمومی اعلام کند برای افول اخلاقی جامعه ایران. ای کاش …

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *