خانه طبق گفته یک معلم، دختران با اعمال جنسی همراهی میکنند.

طبق گفته یک معلم، دختران با اعمال جنسی همراهی میکنند.

طبق گفته یک معلم، دختران با اعمال جنسی همراهی میکنند.
0

ترجمه: سحر

آیا کودکان برای آموزش سکس به پورنوگرافی روی می‌آورند؟ آیا پسران دختران را به کارهایی وامی‌دارند که بعدا از آن پشیمان می‌شوند؟ یک معلم ۲۴ ساله مقطع دبیرستان به بی‌بی‌سی می‌گوید که او از شنیدن داستانهای دانش‌آموزان شوکه می‌شود.

هشدار: این اکانت حاوی کلمات بی‌پرواست.

زبانی که پسرها برای صحبت راجع به سکس استفاده میکنند تحقیرکننده است و نشان دهنده درک نادرست مفهوم رضایت و احترام دوطرفه لازم برای یک رابطه جنسی معنی دار است.
از طرفی به دخترها یاد داده میشود که به بدن خود احترام نگذارند و به این نکته بی توجه باشند که ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرند.
یک دختر ۱۴ ساله بسیار ناراحت به من گفت “من برایش ساک زدم ولی او من را دوست ندارد. ادعا کرد که عاشق من است ولی اینطور نیست”
این مهم ترین دلیلی بود که باعث شد من فکر کنم این دخترها مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

” من ‘نه’ نگفتم اما الان پشیمانم”
” گمان نمی کنم کسی بتواند ادعا کند که یک دختر بچه ۱۴ یا ۱۶ ساله از انجام این نوع اعمال جنسی لذت برده باشد. آن ها فقط آن را انجام می دهند. در آن شرایط دخترها این اعمال جنسی را انجام می دهند چون مثل این است که آن ها (از بین بقیه دختران) انتخاب شده‌اند. خصوصا اگر پسر، فرد پرطرفداری باشد. تقریبا مثل مهر تاییدی بر ظاهر یا جذابیتشان است٬ لااقل در نظر خودشان. ”
من فکر نمیکنم این دخترها از آسیب پذیری خودشان آگاه باشند. احتمالا آن ها بعدها به عقب برمی گردند و فکر می کنند که مجبور به انجام آن کار شده اند. شاید به آرامی وارد جریان شده باشند ولی کم کم در آن فرو رفتند.

حق ‘نه’ گفتن
شما باید به دخترها بفهمانید که ممکن است از آنها سوء استفاده شود و آگاهشان کنید که در این شرایط آسیب‌پذیر هستند.
این حق آن هاست که ‘نه’ بگویند و هیچ کس نباید تحت فشار تصمیم بگیرد.
اگر یک پسر عکسی از آن ها نمی خواهد یا دوست ندارد با آن ها باشد به این معنی نیست که جذاب نیستند.
این واقعا وضعیت ناراحت کننده ای است که دخترها به واسطه ی نوع نگاهی که پسرها به آن ها دارند احساس قدرت کنند.
در نگاه یک دختر ۱۵ ساله اینکه جذابیت جنسی برای یک پسر نداشته باشد از اینکه مرتبا از او درخواست عکس شود بدتر است.
به نظر من پسرها بسیار هوشمندانه عمل میکنند و به سراغ دخترهایی میروند که راحت تر گول میخورند. البته مسلما این در مورد همه پسرها صدق نمی کند.

رفع موهای ناحیه تناسلی
در زمان استراحتم شنیدم که یکی از پسرها گفت: “من دستم رو توی شلوارش بردم و اونجا مثل یه جنگل بود! و سریعا خودمو کنار کشیدم”
بین دخترها این یک قانون نانوشته است که همیشه باید تمام موهای ناحیه تناسلی زده شود.


این پندار مربوط به فیلم های پورن است که تمام زنان کاملا بی‌مو هستند.
و اگر دخترها به شیوه نادرستی موهای ناحیه تناسلی را رفع کنند سلامت خودشان را به خطر می اندازند. مثلا زمانی که از یک تیغ استفاده شده یا قدیمی استفاده می کنند و خودشان را در معرض عفونت قرار می دهند.
با وجود اینکه مدارس تدریس مسائل جنسی را در برنامه کاری خود دارند، ولی این تدریس٬ تنها متمرکز بر روش های جلوگیری و پیشگیری از بارداری است.
” این آموزش ها درباره یک رابطه معنی دار عاشقانه یا رضایت طرفین نیست و معمولا به این موارد پرداخته نمیشود”
بچه ها در مورد STI یا بیماری های مقاربتی یا آمیزشی٬ و کاندوم ها اطلاعات دارند ولی نه درباره جنبه معنی دار و عاشقانه یک رابطه.
من عمیقا باور دارم باید مسایلی بیشتر از روش های جلوگیری به بچه ها آموزش داد، این نیاز به یک تحول دارد. باید متخصصانی وارد این کار شوند و معلم ها باید برای این مباحث آموزش ببینند.
بسیاری از معلم ها نسبت به سخن گفتن در مورد این مسائل احساس خوبی ندارند.
این مساله باعث می شود تا بچه ها برای یادگیری به سمت سایت های پورن بروند. به نظر من بچه ها بیشتر از اینکه بخاطر لذت به این سایت ها بروند برای یادگیری میروند و این تبدیل به یک باور اجتماعی برای آن ها میشود.

نسل آلوده
زمانی که من به مدرسه می رفتم مشکلاتی در خصوص وب کم، سکس چت، و پیام رسان ها وجود داشت ولی پسرها در مورد دخترها اینگونه صحبت نمی کردند.
ما می توانیم مشکلات زیادی را گردن صنعت پورن، شبکه های اجتماعی و دسترسی آسان به آنها و اینترنت بیاندازیم.
ولی این یک نسل آلوده است که دیگر به جاذبه های سکس اهمیتی نمی دهد.
کاترین سلگران خبرنگار خانواده و تحصیلات بی‌بی‌سی

 

منبع: بی بی سی

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *