خانه بیانسه در پروفایلِ “تایم ۱۰۰”: میشل اوباما آمریکایی های سیاه پوست را توانمند میکند

بیانسه در پروفایلِ “تایم ۱۰۰”: میشل اوباما آمریکایی های سیاه پوست را توانمند میکند

بیانسه در پروفایلِ “تایم ۱۰۰”: میشل اوباما آمریکایی های سیاه پوست را توانمند میکند
0

نوشته اُوِن داورتی
برگردان: ساره

بیانسه نوئلز کارتر با نگاشتن نمایه ای،  برای جایگاه اوباما در لیست “تاثیرگذارترین صد فرد” سال ۲۰۱۹ گفت بانوی نخست سابق آمریکا ، میشل اوباما، آمریکایی های سیاهپوست را توانمند می کند.
بیانسه نوشت دوست داشتن اوباما برای او، “به خاطر منش و رفتار میشل اوباما، طبیعی ست”
بیانسه در واکاوی شخصیت نویسنده پرفروش و همسر رئیس جمهور سابق آمریکا، باراک اوباما، نوشت “چون او شبیه ماست و در فضاهایی حرکت می کند که به عنوان یک آمریکایی سیاهپوست، ما خیلی قرار نبود در آن باشیم، او خیلی قدرتمند به نظر می رسید”
میشل اوباما در حالی در لیست سالانهء مجلهء تایم قرار گرفته که در این سال زندگینامه پرفروش خود با نام “شدن” را روانهء بازار کرد و تورهایی برای رونمایی کتابی که بیش از یک میلیون نسخه فروش داشت در سطح کشور برگزار کرد.
بیانسه نوشت: ” او به تشریح و گفتن از خودش ادامه داده است، حتی اگر به این معنی بوده که مورد اتقاد قرار گیرد”  ، “او همواره پرتره ای از وقار و شکوه بوده است”.
این دو شخص برجسته مدت مدیدی ست یکدیگر را تحسین می کنند، میشل اوباما سال گذشته در یکی از کنسرتهای ستارهء فوق العادهء برندهء جایزهء گِرمی شرکت کرد و نیز در روز تولد بیانسه، به شکل بیانسه لباس پوشید.
لیست مجله تایم در شانزدهمین سال فعالیت مجله منتشر می شود و امسال شامل چهل و هشت زن است که تا به حال بیشترین تعداد زن در لیست بوده، رقمی بالاتر از چهل و پنج زن قرار گرفته در لیستِ سال گذشته .
میشل اوباما سابقا در سال ۲۰۰۹ پس از اینکه همسرش (که در لیست نبود) برای ورود به کاخ سفید رای آورد  در این لیست قرار گرفت. آن سال اوپرا وینفری پروفایل کوتاهی بر میشل اوباما نوشت:
” ما در او بهترینِ خودمان را می بینیم “

منبع: هیل

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *