خانه آزار جنسی ایالت ماهاراشترای هند آزمایش بکارت نو عروسان را غیرقانونی و نوعی آزار جنسی اعلام کرده و هشدار داد با عاملان اجرای این آزمایش برخورد قانونی خواهد شد

ایالت ماهاراشترای هند آزمایش بکارت نو عروسان را غیرقانونی و نوعی آزار جنسی اعلام کرده و هشدار داد با عاملان اجرای این آزمایش برخورد قانونی خواهد شد

ایالت ماهاراشترای هند آزمایش بکارت نو عروسان را غیرقانونی و نوعی آزار جنسی اعلام کرده و هشدار داد با عاملان اجرای این آزمایش برخورد قانونی خواهد شد
0
  • ایالت ماهاراشترا بزودی اجبار زنان به آزمایش بکارت را غیرقانونی و مستوجب مجازات اعلام میکند. 
  • این ایالت اعلام کرد که این عمل٬ آزار جنسی زنان محسوب خواهد شد. 
  • وزارت امور داخلی این ایالت قرار است هر دو ماه یکبار بر پرونده های مربوط به این آزار جنسی نظارت داشته و اعمال قانون در محکمه را تضمین کند. 

بمبئی: طبق گزارش های رسیده٬ ایالت ماهاراشترا اجبار زنان به آزمایش بکارت را غیرقانونی اعلام‌ میکند. در برخی از مناطق این کشور، نوعروسان پیش از ازدواج باید ثابت کنند که سابقه رابطه جنسی نداشته‌اند.
رانجیت پاتیل، وزیر امور داخلی ایالت ماهاراشترا٬  روز چهارشنبه با هیاتی از نمایندگان سازمانهای اجتماعی در این باره دیدار داشت. پاتیل به خبرنگاران اعلام کرد: “آزمایش بکارت نوعی آزار جنسی محسوب شده و پس از کسب مشاوره لازم از قوه قضاییه هند، بخشنامه‌ای صادر خواهد شد که طی آن این آزمایش غیرقانونی اعلام شود.”
این رسم‌ توهین‌آمیز علاوه بر نقاط دیگر هند در منطقه کانجاربات بسیار رایج است و به تازگی گروهی از جوانان کارزار آنلاینی بر ضد این رسم به راه انداخته‌اند.
پاتیل همچنین اعلام کرد که وزارت امور داخلی هند هر دو ماه یکبار بر پرونده‌های این نوع آزار جنسی در دادگاهها نظارت خواهد کرد.

منبع: Firstpost

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *